fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Prezes Fundacji Małych Stópek: Argumentacja BAS ws. „Zatrzymaj aborcję” – wybitnie eugeniczna

Argumentacja Biura Analiz Sejmowych dot. projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję” jest straszna i wybitnie eugeniczna – ocenił w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. Tomasz Kancelarczyk, działacz pro-life, prezes Fundacji Małych Stópek.

Biuro Analiz Sejmowych wydało bulwersującą opinię nt. procedowanego w Sejmie projektu „Zatrzymaj aborcję” [czytaj więcej]. Argumentowano w niej, że dopuszczanie do narodzin dzieci chorych i niepełnosprawnych jest nieopłacalne dla państwowego budżetu. Tymczasem sam projekt pro-life – proponujący wykreślenie przesłanki o prawnej dopuszczalności tzw. aborcji ze względu na ciężką chorobę dziecka nienarodzonego – jest przetrzymywany w komisjach sejmowych.

To jest straszna i wybitnie eugeniczna argumentacja – mówił o piśmie BAS gość „Aktualności Dnia”. Tutaj chodzi o życie ludzkie, a nie o słupki przychodów – dodał.

­- Oczywiście, że pod względem materialnym, finansowym, ekonomicznym osoby chore nie są opłacalne. Generują koszty, to sprawa oczywista. Ale my tutaj nie możemy zachowywać się jak maszyny, tylko (musimy zachowywać się – red.) jak ludzie. Tutaj chodzi o życie ludzkie, a nie o słupki wyników ekonomicznych, przychodów. Tu chodzi o to, jak my jako naród będziemy kształtowali nasze człowieczeństwo – zwrócił uwagę.

Kapłan podkreślił, że opinia, która wyszła z BAS jest czystą matematyką, „prawną wykładnią bez serca i bez ducha”. Zauważył też, że grup społecznych generujących koszty dla państwa jest więcej.

– Niech osoby chore posłuchają, co zostało powiedziane, niech osoby starsze posłuchają. Wszystkie te osoby (…) generują koszty dla państwa – mówił.

Ks. Tomasz Kancelarczyk zaapelował do wszystkich polityków, którzy są za życiem, „by się nie bali” działań w jego obronie.

–  3 maja (…) w Szczecinie ks. abp Andrzej Dzięga w kazaniu powiedział, że tutaj nie chodzi o podział na prawicę, na lewicę, na inne odcienie i partie, tylko (…) o to chodzi, kto z tych polityków – wszystkich polityków – okaże się człowiekiem – człowiekiem, który szanuje życie od poczęcia do naturalnej śmierci – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

10 czerwca i w okolicach tej daty będzie wiele manifestacji za życiem – przypomniał prezes Fundacji Małych Stópek. Powinniśmy masowo wyjść na ulice naszych miast – dodał.

– (Wyjdźmy – red.) tam, gdzie będą organizowane Marsze dla Życia, a ci którzy mogą 10 czerwca – (niech jadą – red.) do Warszawy. Ja osobiście nie mam blisko do Warszawy (…), a ze Szczecina jadę do Warszawy z młodzieżą po to, aby uczestniczyć w tej manifestacji. Będziemy też uczestniczyć w innych manifestacjach w innych terminach – powiedział ks. Kancelarczyk.

Całość wypowiedzi ks. Tomasza Kacelarczyka w sobotnich „Aktualnościach dnia” dostępna [tutaj].

RIRM

drukuj