Skandaliczna opinia Biura Analiz Sejmowych o projekcie „Zatrzymaj Aborcję”

Środowiska lewicowe oraz media, które im sprzyjają, ponownie przypuściły atak na projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Teraz posłużyła im do tego opinia Biura Analiz Sejmowych. Wskazują, że projekt zwiększy m.in. liczbę nielegalnych aborcji i skłóci społeczeństwo.

Obywatelski projekt ustawy, który wykreśla z polskiego prawa tzw. przesłankę eugeniczną utknął w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Działacze pro-life chcą jego szybkiego uchwalenia. Komisja czeka jednak na kolejne opinie.

Dotychczas swoje stanowiska zaprezentowały: Biuro Analiz Sejmowych i sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

„Autorki opinii dr Izabela Bień i Justyna Osiecka-Chojnacka argumentują, że uchwalenie ustawy #ZatrzymajAborcję niesie obciążenie dla finansów państwa. Jest to retoryka żywcem wyjęta z haniebnej nazistowskiej akcji T-4, gdzie przeliczano koszty utrzymania jednego niepełnosprawnego i w ten sposób udowadniano konieczność fizycznej likwidacji osób ułomnych” – czytamy w tekście Kai Godek, pełnomocnik projektu #ZatrzymajAborcję, zamieszczonym na stronie internetowej Fundacji Życie i Rodzina.

Magdalena Łońska z Fundacji Życie i Rodzina mówi, że dokument BAS został skonstruowany w taki sposób, aby uzasadnić utrzymanie możliwości zabijania dzieci podejrzanych o chorobę.

– Takie „poważne” pisma ze strony państwa, ze stronu Biura Kancelarii Sejmu mówiące o tym, że zabijanie niepełnosprawnych jest potrzebne, bo to wpływa korzystnie na stan materialny państwa – to przypomina Akcję T-4. Takie rzeczy eugeniczne były promowane w czasie II wojny światowej. To kategorycznie niedopuszczalne. Jest to promowanie wprost zabijania niepełnosprawnych dzieci ze względu na korzyści materialne – zwraca uwagę Magdalena Łońska.

Polskie prawo dopuszcza tzw. aborcję w trzech przypadkach: gdy według medyków ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, bądź gdy lekarze uznają, że istnieją przesłanki, iż dziecko jest ciężko i nieodwracalnie chore. Obrońcy życia chcą wykreślenia ostatniej możliwości.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl