Sejm Litwy: dziś konferencja „Życie ludzkie jest najwyższą wartością”

W Sejmie Republiki Litewskiej odbędzie się dziś międzynarodowa konferencja pt. „Życie ludzkie jest najwyższą wartością”. W spotkaniu  udział wezmą posłowie na Sejm, przedstawiciele Kościoła katolickiego, nauki i medycyny.

Głównym tematem spotkania jest ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci w ramach realizacji Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju. To dokument przyjęty w 2015 r. przez przywódców państw ONZ. Prelegenci omówią zagrożenia dla życia człowieka i rodziny. Przedstawiona zostanie również działalność Litewskiego Stowarzyszenia Światowej Federacji Lekarzy „Za życiem”.

W litewskim parlamencie po pierwszym czytaniu jest ustawa chroniąca życie nienarodzonych – ta konferencja ma być m.in. głosem poparcia dla przepisów, które blokuje komisja zdrowia – tłumaczy europoseł Waldemar Tomaszewski,  przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin.

­- Takie konferencje będą służyły temu, żeby ta blokada była zdjęta i żeby Sejm zajął się tak potrzebną dla naszego kraju ustawą. Bo nie mamy wcale ochrony życia poczętego. Do 12 tygodnia ciąży na życzenie u nas obowiązuje aborcja. Wszyscy wiemy, jako chrześcijanie, że wielkim grzechem jest zabijanie dzieci nienarodzonych, a życie ludzkie jest najwyższą wartością – od poczęcia do naturalnej śmierci. Jak mawiał nasz święty, Jan Paweł II, „naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. Właśnie te słowa św. Jana Pawła II są mottem naszej konferencji. Zaprosiliśmy prelegentów z zagranicy, będą stosowane różne języki, więc na pewno przez to ta konferencja będzie również owocna – mówi Waldemar Tomaszewski.

Organizatorem konferencji jest frakcja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl