P. Jaki: Nie chcemy upartyjnionej Warszawy

Koniec z partyjnym miastem – stwierdził wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Polityk zaapelował do władz stolicy, aby ze znaków drogowych z centrum miasta zniknęły odniesienia do Platformy Obywatelskiej.

Na znakach pojawiła się informacja o zakazie postoju aut 12 maja tego roku na parkingu przy rondzie gen. de Gaulle’a. Nie dotyczy on jednak pojazdów z identyfikatorem PO. W kolejną sobotę partia organizuje tzw. Marsz Wolności.

Nie może być tak, że jeżeli ktoś ma legitymację PO, jest lepiej traktowany w Warszawie – podkreślił wiceminister Patryk Jaki na briefingu prasowym. Jednocześnie zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem tego miasta, to nie będzie tego rodzaju znaków.

– To jest kolejny etap dzielenia warszawiaków. Jestem oburzony, że na znaku drogowym można umieścić symbol partii politycznej. Jest to coś nieprawdopodobnego. To kolejny etap upartyjniania tego miasta. To kolejny etap prywatyzacji Warszawy. Tak, jak do tej pory Warszawa była miastem przyjaznym dla deweloperów, handlarzy roszczeń, mafii reprywatyzacyjnej, tak teraz jest przyjazna tym, którzy mają legitymacje PO. My nie chcemy takiej Warszawy – powiedział Patryk Jaki.

Patryk Jaki zwrócił się do kandydata PO Rafała Trzaskowskiego i formacji, z której się wywodzi, aby usunęli ten znak.

Kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami samorządowymi jeszcze formalnie się nie zaczęła. Jednak kandydaci już spotykają się z mieszkańcami i prezentują spoty. Takie działania negatywnie ocenił szef Państwowej Komisji Wyborczej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl