fot. flickr.com

Policja przeszukała biura EPL w Brukseli

Belgijska policja weszła do siedziby Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. Według informacji portalu „Euractiv” policja skonfiskowała komputery w związku z oszustwami finansowymi, w które mają być zamieszani pracownicy EPL. Europoseł Beata Kempa wskazuje, że Europejska Partia Ludowa to ugrupowanie, którym przez kilka lat kierował Donald Tusk.

Donald Tusk przewodniczył Europejskiej Partii Ludowej od 2019 do 2022 r. Stąd też – jak powiedziała polityk SP – trzeba zadać pytanie zarówno obecnemu szefostwu partii, jak i jej byłemu przewodniczącemu, co mają do powiedzenia w tej sprawie.

– To jest bardzo niepokojące, bo to wskazuje, że instytucja, od której zależą czasami bardzo kluczowe decyzje mające wpływ na gospodarki 27 państw członkowskich i to decyzje, które były dla nas zaskakujące, bo uderzały w podstawę ekonomiczną, chociażby naszego państwa, rodzą pytanie, kto te decyzje podejmuje i dlaczego jest taka sytuacja w związku z działalnością tej partii. Może to wskazywać na bardzo głęboką patologię – zaznaczyła Beata Kempa.

Według portalu „Politico” policyjne przeszukanie w biurze EPL miało miejsce w związku ze śledztwem prowadzonym w kraju związkowym Turyngia. W centrum zainteresowania niemieckich śledczych jest Mario Voigt – szef frakcji CDU w lokalnym parlamencie. Uwagę funkcjonariuszy przykuła podejrzana sekwencja zdarzeń i przepływów finansowych wokół kampanii wyborczej EPL do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. EPL jest najstarszą i największą europejską grupą polityczną. W komunikacie wydanym po przeszukaniu partia zadeklarowała pełną współpracę z policją.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl