PO chce interwencji Europarlamentu ws. działań rządu Beaty Szydło

Politycy Platformy Obywatelskiej chcą, by Parlament Europejski wyraził zaniepokojenie działaniem nowych władz w Polsce. O kształcie rezolucji w tej sprawie szef partii Grzegorz Schetyna rozmawiał wczoraj w Brukseli z politykami Europejskiej Partii Ludowej.

Konkretna rezolucja ma się pojawić na posiedzeniu Parlamentu w przyszłym miesiącu. W ujawnionym w mediach projekcie, PE miałby wyrazić poważne zaniepokojenie naruszeniami ładu demokratycznego w Polsce przez władze państwowe. Europarlament miałby także wezwać polski rząd do przestrzegania prawa i konstytucji oraz uznania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, jako wymogu ładu konstytucyjnego.

Poseł PiS-u Małgorzata Gosiewska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych mówi, że to działanie jest elementem walki PO z PiS-em oraz decyzją wyborczą Polaków.

Platforma Obywatelska zamiast zająć się pracą merytoryczną, próbuje zdestabilizować sytuację w Polsce, żeby w ten sposób osiągnąć swoje własne cele – nie cele polskie, tylko swoje własne, partykularne oraz cele grup, które przez te wszystkie lata swoich rządów wspierały czy bogatych, zadowolonych, nieprzejmujących się sytuacją przeciętnego Polaka. To oburzające. Nic innego powiedzieć nie można na ten temat. Chcielibyśmy większej odpowiedzialności i tego oczekujemy po opozycji – podkreśla poseł Małgorzata Gosiewska.

Premier Beata Szydło zaapelowała wczoraj o rozwiązywanie polskich problemów w Polsce. „Polsce potrzebny jest spokój i konsensus. Zachęcam opozycję do refleksji. Polskie problemy rozwiązujmy w Polsce” – napisała na Twitterze szefowa rządu.

RIRM

 

drukuj