Korea Płn. wystrzeliła kolejny rakietowy pocisk balistyczny 

Korea Północna wystrzeliła kolejny pocisk balistyczny krótkiego zasięgu ze swego poligonu na wschodnim wybrzeżu w kierunku Morza Japońskiego. Pocisk przeleciał 800 km i wpadł do wody – podała w czwartek wieczorem południowokoreańska agencja Yonhap.

Poprzednia próba Korei Płn. z rakietowymi pociskami balistycznymi miała miejsce tydzień temu 9 marca.

Korea Północna wystrzeliła wówczas dwa rakietowe pociski balistyczne krótkiego zasięgu ze swej bazy wojskowej w pobliżu miasta Wonsan.

Pjonjang kontynuuje próby z bronią jądrową i pociskami balistycznymi mimo wyraźnego zakazu ze strony Rady Bezpieczeństwa ONZ zaostrzonego po próbie z bombą wodorową przeprowadzoną w styczniu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl