Rosja za przyznaniem Palestyńczykom nowego statusu w ONZ

Rosja zagłosuje za przyznaniem Palestyńczykom w ONZ statusu nieczłonkowskiego państwa obserwatora – poinformowało w komunikacie rosyjskie MSZ. Palestyńczykom przysługuje obecnie w ONZ status obserwatora.

„Jak już wielokrotnie zapowiadaliśmy, Federacja Rosyjska będzie głosować za rezolucją zgodnie z naszym zasadniczym stanowiskiem” w tej kwestii – głosi komunikat.

Głosowanie w sprawie nowego statusu odbędzie się w czwartek na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Palestyńczycy liczą, że przyznanie im w ONZ statusu nieczłonkowskiego państwa obserwatora będzie ważnym krokiem na drodze do uznania ich państwowości.

Zmianie statusu państwa palestyńskiego sprzeciwiają się USA i Izrael, które twierdzą, że jedyną drogą do rozwiązania konfliktu na Bliskim Wschodzie są dwustronne negocjacje.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl