fot. PAP

PKP Intercity: Dziś darmowe podróże dla dzieci i młodzieży

Dzieci i młodzież mogą dzisiaj podróżować bezpłatnie we wszystkich pociągach drugiej klasy PKP Intercity. To specjalna promocja od przewoźnika z okazji Dnia Dziecka.

Akcją objęte są pociągi Express InterCity Premium, Express InterCity, oraz Twoich Linii Kolejowych. O szczegółach mówi Agnieszka Serbeńska z zespołu prasowego przewoźnika.

– Dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat wystarczy pobrać w kasie bilet ze wskazaniem miejsca i mieć w czasie podróży dokument potwierdzający wiek dziecka. Natomiast dzieci w wieku poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc. – wyjaśnia Agnieszka Serbeńska.

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez PKP Intercity z okazji Dnia Dziecka. Przed dworcem kolejowym Bydgoszcz Główna przewoźnik zapewnił specjalnie zaprojektowaną, wypełnioną drewnianymi konstrukcjami przestrzeń, w której dzieci skorzystają z licznych atrakcji związanych z podróżowaniem. Będzie można zwiedzić między innymi: lokomotywę i wagony pociągu, wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz skorzystać z kreatywnych warsztatów.

RIRM

drukuj