Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Rodzina Radia Maryja pielgrzymuje dziś do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tradycyjnie już wierni będą modlić się w intencji rodzin oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Spotkaniu w tym roku będą towarzyszyć słowa św. Jana Pawła II., które wypowiedział 18 lat temu będąc w Kaliszu:

„Dzisiaj świat stał się areną bitwy o życie. Trwa walka między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci. Dlatego tak ważne jest budowanie „kultury życia”.

Do udziału w pielgrzymce zaprasza ks. prałat dr Jacek Plota, kustosz sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Bardzo serdecznie zapraszamy do św. Józefa w Kaliszu, który jest szczególnie patronem rodzin i ochrony poczętego życia. Tak tego Świętego wskazał św. Jan Paweł II, kiedy nawiedził Sanktuarium w Kaliszu. O 16.00 będzie zawiązanie wspólnoty w parku przy bazylice św. Józefa. Następnie (16.30) rozpocznie się koncert uwielbienia (wystąpi zespół Abba Pater). O 17.00 nastąpi powitanie zgromadzonych pielgrzymów, dziesięć minut później rozpocznie się nabożeństwo w kaplicy św. Józefa. Po nabożeństwie konferencję wygłosi europoseł Marek Jurek. Eucharystia, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. abp Józef Michalik, metropolita przemyski rozpocznie się o godzinie 18.00 – powiedział ks. prałat dr Jacek Plota, kustosz sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, który serdecznie na to wielkie wydarzenie zaprosił wszystkich pielgrzymów.

Transmisja pielgrzymki na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Więcej informacji i program pielgrzymki można znaleźć tutaj.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl