Zespół Wspierania Radia Maryja o toruńskiej konsekracji

Konsekracja świątyni pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu będzie wyjątkowym wydarzeniem nie tylko dla całej Rodziny Radia Maryja – napisał Zespół Wspierania Radia Maryja.

Członkowie zespołu wystosowali specjalny komunikat wyrażający radość z uroczystości, która odbędzie się w najbliższą środę. Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśla fakt, że konsekracji dokona specjalny wysłannik Ojca Św., ks. kard. Zenon Grocholewski – czytamy w liście.

Toruńska świątynia zajmuje zaszczytne miejsce wśród dzieł ewangelizacyjnych powstałych w klimacie stworzonym przez Radio Maryja – mówi prof. inż. Janusz Kawecki, przewodniczący Zespołu Wspierania RM.

– Kościół jest ważnym dopełnieniem tych dzieł. To, że znajduje się w sąsiedztwie uczelni, pokazuje realizację praktyczną tego, co św. Jan Paweł II zapisał w encyklice „Fides et ratio” – rozum i wiara są blisko siebie. Powinniśmy przeżywać radość z faktu, że ten kościół powstał dzięki temu, że Polacy z różnych miejsc – z Polski, ale też zza granicy – składali ofiary, i jak szybko powstało to dzieło. To zasługa wyjątkowych organizatorów – podkreśla Janusz Kawecki.

Uroczystości związane z konsekracją świątyni rozpoczną się w środę o godz. 10.30 koncertami, m.in. w wykonaniu Eleni. Msza św. konsekracyjna sprawowana będzie o godz. 15.30.

Czytaj całość komunikatu

RIRM

drukuj