Tysiące pielgrzymów uczci 24. rocznicę powstania Radia Maryja

Tysiące pielgrzymów przybywa dziś do Torunia, by uczcić 24. rocznicę powstania Radia Maryja. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św., której przewodniczył będzie ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

Od wczesnych godzin porannych pielgrzymi z całej Polski odwiedzają siedzibę Radia Maryja przy ul. Żwirki i Wigury 80, a także Świątynię pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II czy Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

Część osób biorących udział w uroczystościach jest już pod toruńską Halą Widowiskowo-Sportową przy ul. gen. J. Bema 73/89, gdzie o godz. 12.30 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa. Mszę św. pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego zaplanowano na godz. 16.00.

Jak tłumaczy pani Elżbieta, jedna z osób odpowiedzialnych za wydawanie identyfikatorów wchodzącym na halę uczestnikom uroczystości, pierwsze „wejściówki” otrzymali pracownicy i osoby posługujące w Radiu Maryja, pełniące na czas rocznicy określone funkcje, m.in. kierowanie autobusów czy informowanie pielgrzymów.

Służymy szczególnie informacją i konkretnie pomagamy pielgrzymom, żeby dobrze się u nas poczuli i pięknie przeżyli ten dzień. W tym roku przeżywam te uroczystości w roli osoby posługującej, do tej pory byłam, jako pielgrzym. Przeżywam to zupełnie inaczej – czuję się odpowiedzialna, a także chcę wszystkim służyć, pomagać i jak najlepiej poinformować, żeby byli zadowoleni i czuli się u nas dobrze – podkreśliła pani Elżbieta.

Pozdrowienia dla Radia Maryja w imieniu grupy pielgrzymów z Krzeszowa, Kamiennej Góry i Jeleniej Góry przekazał kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ks. Marian Kopko.

Jesteśmy już po wizycie w przepięknej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, a teraz zajmujemy miejsca, aby uczestniczyć w tej pięknej uroczystości 24. urodzin Radia Maryja. Wielka radość w sercu, Bogu niech będą dzięki za to radio, bo gdyby nie ono, to inna byłaby dzisiaj rzeczywistość w Ojczyźnie naszej. Już teraz serdecznie zapraszam Radio Maryja i Telewizję Trwam w ostatni poniedziałek kwietnia, tj. 25 kwietnia, na spotkanie Rodziny Radia Maryja – mówił ks. Marian Kopko w rozmowie z o. Grzegorzem Mojem CSsR.

Radości z przyjazdu do Torunia nie kryli pielgrzymi z Nowego Targu, którzy odwiedzili Świątynię pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Wszystkiego najlepszego ze względu na piękną uroczystość w imieniu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z okręgu wołyńskiego, który ma w sercu hasło: „Bóg, honor i Ojczyzna”. (…) W imieniu naszego Związku, a także Koła Rodziny Radia Maryja w Nowym Targu przesyłam pozdrowienia dla Ojców, a także ludzi, którzy tak pięknie zbudowali to sanktuarium ku czci św. Jana Pawła II – akcentował jeden z pielgrzymów.

O dogodne warunki dla świętujących pielgrzymów zadbały także władze miasta. Jak wskazuje prezydent Michał Zaleski, dzieła powstałe przy Radiu Maryja – Telewizja Trwam czy Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej – dodają blasku toruńskiej rozgłośni.

Z radością przyjmujemy pielgrzymów w nowoczesnej Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie będzie wygodnie, ciepło, będzie pełne zaplecze dla każdego z uczestników tego świątecznego wydarzenia, które corocznie odbywa się w naszym mieście w pierwszych dniach grudnia. Mam nadzieję, że pielgrzymi, wyjeżdżając z naszego miasta, będą marzyli o tym, aby przyjechać na kolejny jubileusz, tym bardziej, że będzie to 25., a więc srebrne gody – wskazywał prezydent Michał Zaleski w rozmowie z redakcją TV Trwam News.

Uroczystą Mszę św. poprzedzi wspólna modlitwa oraz występy licznych artystów. O godz. 13.00 rozpocznie się koncert ks. bp. Antoniego Długosza. Na godz. 13.30 zaplanowano występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. O godz. 15.00 pielgrzymi odmówią wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Transmisję z uroczystości 24. rocznicy powstania Radia Maryja można śledzić za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz strony internetowej [kliknij tutaj].

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl