Parlamentarne zespoły o dyskryminacji TV Trwam

Kolejna dyskryminacyjna decyzja KRRiT ws. TV Trwam jest przedmiotem dzisiejszego połączonego posiedzenia 7 chrześcijańskich parlamentarnych zespołów. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam.

Fundacja Lux Veritatis, nadawca katolickiej stacji ma zapłacić 50 tysięcy za rzekome „nawoływanie do przemocy” podczas relacjonowania w ubiegłym roku Marszu Niepodległości. Karę nałożył przew. Krajowej Rady Jan Dworak. Fundacja zapowiedziała, że odwołała się od tej decyzji.

Dziś w tej sprawie po raz pierwszy w historii polskiego Sejmu zbierze się jednocześnie aż kilka zespołów parlamentarnych – zapowiedział poseł Andrzej Jaworski.

– Chcą uzyskać pełną informację od Fundacji Lux Veritatis na temat kar, które KRRiT na nią nałożyła. Zaprosiliśmy przedstawicieli Krajowej Rady, aby odnieśli się do tych wniosków, przedstawili nam pełną informację dlaczego takie decyzje zapadły. Chcemy także wypracować wspólne stanowisko, które ma dać odpór takiemu procesowi, aby telewizje katolickie, radia katolickie w Polsce nie były dyskryminowane – powiedział poseł Andrzej Jaworski.

W najbliższy poniedziałek o 15:00 pod siedzibą rady odbędzie się manifestacja w obronie TV Trwam i przeciwko dewiacji w TVP. Jej organizatorem jest Prawica RP.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj