fot. PAP/Tytus Żmijewski

P. Müller: Donald Tusk mówi o czterodniowym tygodniu pracy, a każe pracować ludziom w niedzielę w hipermarketach

Szef PO Donald Tusk mówi o czterodniowym tygodniu pracy, a przecież każe pracować ludziom w niedzielę w hipermarketach; to jest zero wiarygodności, Tusk robi odwrotnie, niż zapowiada – stwierdził we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller w Polskim Radiu 24 został zapytany o zaostrzenie języka debaty publicznej i ostatnie „dość kontrowersyjne” wypowiedzi szefa PO Donalda Tuska.

„Moim zdaniem to jest w pełni świadoma decyzja powtarzania kłamstw. Widzimy to co się dzieje w mediach internetowych, np. ostatnia nieprawdziwa informacja dotycząca rzekomego ograniczania badań dla kobiet, badań profilaktycznych. To się rozlało po internecie pomimo wielokrotnego dementowania tej informacji. Osoby związane z Platformą Obywatelską konsekwentnie powtarzają to, mimo że to nie jest prawda” – odparł.

Dodał, że niedawno Donald Tusk twierdził, iż PiS chce zakazać rozwodów.

„To jest absurd. To co Donald Tusk mówi, to są po prostu kłamstwa i często powielane manipulacje, również przez jego współpracowników” – powiedział rzecznik rządu.

Zaznaczył, że nie jest tym zszokowany.

„Natomiast oczywiście musimy starać się te wszystkie rzeczy wyjaśniać, bo inaczej możemy paść ofiarami takiej właśnie dezinformacji. A bierzmy pod uwagę, że Donald Tusk dzisiaj mówi praktycznie o tym wszystkim, w przeciwieństwie do tego co robił. O wieku emerytalnym – sam go podwyższał, o podatkach – podwyższał. Mówi o czterodniowym tygodniu pracy, a przecież każe pracować ludziom w niedzielę w hipermarketach. Popatrzmy więc, jak to wygląda, to jest zero wiarygodności” – ocenił.

W sobotę szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział, że partia do wyborów parlamentarnych przygotuje precyzyjny program pilotażu na czterodniowy tydzień pracy. Tusk zaznaczył, że dynamiczne zmiany rynku pracy, w tym postępująca automatyzacja wymusza dostosowanie się do nowych trendów. Wskazał, że są dwa modele tego rozwiązania – skracanie dnia pracy lub całego tygodnia, choć mówi się raczej o czterodniowym tygodniu pracy.

Piotr Müller dopytywany o tę zapowiedź stwierdził, że „jeżeli Donald Tusk mówi, że będzie czterodniowy tydzień pracy, to to oznacza, że szykujmy się do pracy w sobotę, do sześciodniowego tygodnia pracy, bo Donald Tusk robi odwrotnie, niż zapowiada”.

„Szanowni państwo, obawiajmy się tego, bo jeśli Donald Tusk mówi: cztery dni pracy, to znaczy, że będzie sześć dni pracy. Tak samo jak mówił o niższym wieku emerytalnym, a był wyższy wiek emerytalny, czy niższych podatkach, a były wyższe” – mówił rzecznik.

Dodał, że za wiele lat gdy polska gospodarka będzie silniejsza i inaczej będą wyglądały kwestię automatyzacji i informatyzacji, to „być może będzie taka dyskusja również w Polsce na ten temat”.

„Natomiast na ten moment to są raczej dywagacje, które należy odłożyć na bok; natomiast szukać możliwości elastycznego czasu pracy” – zaznaczył wskazując na ustawę dotyczącą pracy zdalnej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl