fot.PAP/Tomasz Gzell

P. Jaki: to, co się działo ws. Siennej 29, to skandal i szwindel

To, co się działo z nieruchomościami przy ul. Siennej 29, to skandal, ale dziś odwracamy ten szwindel i działka warta 22 miliony złotych wraca do Skarbu Państwa – mówił dziś przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji Patryk Jaki.

Komisja weryfikacyjna uchyliła dziś decyzję wydaną z upoważnienia prezydent Warszawy w sprawie działki przy dawnej ul. Siennej 29 i odmówiła przyznania prawa użytkowania wieczystego do niej Maciejowi M., który uzyskał je w 2012 r.

Patryk Jaki, uzasadniając piątkową decyzję komisji, ocenił że decyzje ratusza dotyczące Siennej 29, były skandaliczne.

„Skandal, to jest mało powiedziane, co działo się z tymi nieruchomościami” – podkreślił polityk na konferencji prasowej.

Według niego komisja w sprawie Siennej 29 wykonała „naprawdę gigantyczną pracę”.

„Udało się nam dojść do nowych dowodów (…) I dzisiaj ten cały proces, ten cały magiel, ten cały szwindel odwracamy i działka warta prawie 22 miliony wraca do Skarbu Państwa, czyli do naszej wspólnej wartości, którą będzie dysponowała pani prezydent m. st. Warszawy” – powiedział Patryk Jaki.

„Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się cieszyć, powinna nam podziękować, że działka o takiej wartości, wraca właśnie do miasta” – zaznaczył.

PAP/RIRM

drukuj