fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Niejawne posiedzenie komisji weryfikacyjnej ws. kamienicy przy Poznańskiej

Komisja weryfikacyjna do spraw warszawskiej reprywatyzacji zbierze się dziś o godzinie 10.00 na posiedzeniu niejawnym. Tym razem tematem dochodzenia będzie sprawa kamienicy przy ul. Poznańskiej 14. Członkowie komisji mają zdecydować o przyszłości tej nieruchomości. 

Po posiedzeniu komisji zaplanowano konferencję, na której poznamy decyzję wraz z uzasadnieniem i opisem sposobu reprywatyzacji tego obiektu.

Na podstawie działań komisji, już teraz cała Polska widzi, jak haniebne rzeczy wydarzyły się podczas sprawowania urzędu prezydent stolicy przez  wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej Hannę Gronkiewicz-Waltz – powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury.

– Poznajemy tysiące świadectw osób pokrzywdzonych tym haniebnym procederem wyłudzania kamienic przez mafię złożoną z ludzi dysponujących pieniędzmi[…]. To wszystko działo się pod rządami tego układu, który stworzyła Hanna Gronkiewicz-Waltz, jako prezydent Warszawy – mówił Jarosław Sellin.

Pomimo zeznań mieszkańców Warszawy obciążających Hannę Gronkiewicz-Waltz i jej współpracowników, prezydent stolicy nie stawia się przed komisją weryfikacyjną. Kary, które musi ponieść z tego tytułu to już 18 tys. zł.

RIRM/TV Trwam News

drukuj