Ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II

Dziś, w 12. Rocznicę zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II.

W czasie uroczystości po raz pierwszy będzie rozdawany „Balsam Miłosierdzia”. Jak podkreśla ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, wicerektor Seminarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach „Balsam Miłosierdzia ma być dla wiernych przypomnieniem doznanej od Boga łaski oraz wezwaniem do stałego wysiłku, by nasze oczy, usta, dłonie i serca, były coraz bardziej miłosierne”.

Podczas Mszy Świętej o godzinie 10:30 pod przewodnictwem rektora seminarium ks. bp. Jana Zająca odbędzie się obrzęd poświęcenia „Balsamu Miłosierdzia”, który będzie rozdawany wiernym po każdej Eucharystii.

Msze Święte w czasie ogólnopolskiego dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II będą sprawowane w bazylice w godzinach:  9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:20 oraz 18:00. Tej ostatniej przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Organizatorzy Ogólnopolskiego dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II przygotowali także liczne niespodzianki dla przybyłych osób. W tym „Miasteczko Miłosierdzia” i „Ucztę duchową” – budujące i wartościowe filmy oraz prezentacje, które będą mogły obejrzeć całe rodziny.

Zgłoszenia zainteresowanych do uczestnictwa w pielgrzymce już trwają. Swoją chęć uczestniczenia w niej można zgłosić przez stronę internetową sanktuarium: www.pielgrzymka.miłosierdzie.pl.

www.milosierdzie.pl/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl