Jan Paweł II – Papież młodzieży

Jana Pawła II i ludzi młodych łączyła szczególna więź. Towarzyszyli mu niezależnie od tego czy był księdzem Karolem, ks. profesorem KUL, czy biskupem krakowskim. Nie zmieniło się to także za jego pontyfikatu.

On sam również garnął się do młodych, bo czuł się cały czas młody duchem. Słowa, które do nich kierował dawały otuchę i pociągały do działania, a zwykłe i szczere zachowania ludzi spotykały się ze spontaniczną reakcją Ojca Świętego.

Do Jana Pawła II młodych ludzi prowadziła i prowadzi postawa kochającego, mądrego i wymagającego ojca. Młody człowiek odnajduj w nim człowieka spójnego, posiadającego mocny kręgosłup moralny. Odnajduje człowieka, który nie koloryzuje wartości i nie przesuwał granic; takiego, dla którego odniesieniem zawsze jest Chrystus.

Spotkania z młodymi były stałym punktem programu każdej papieskiej pielgrzymki. Ojciec Święty systematycznie zapraszał ich również na Światowe Dni Młodzieży. Na to zaproszenie młodzi zawsze odpowiadali bardzo licznie, często w milionach uczestników.

Trwam News / RIRM

drukuj