W Warszawie odbyły się obchody 18. Dnia Papieskiego

W niedzielę obchodziliśmy 18. Dzień Papieski. W tym roku przeżywaliśmy go pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Centralne obchody odbyły się w Warszawie. Zainaugurowała je Msza św. w Bazylice św. Krzyża.

W południe uroczysta Eucharystia sprawowana była też w Świątyni Opatrzności Bożej. Celebrowano ją w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski jako wyraz wdzięczności dla Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny.

Dzień Papieski uroczyście obchodzony był też m.in. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. We Mszy św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. abp Marka Jędraszewskiego brali udział stypendyści „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. W homilii ks. arcybiskup wyjaśniał m.in., co znaczy „promieniować ojcostwem”.

– Dążyć do naszego Ojca, widzieć w nim źródło wszelkiej dobroci i dobra. I ostateczną, najwyższą szczęśliwość, która będzie zwieńczeniem naszej drogi. To wejść w promieniowanie ojcostwa. W to promieniowanie, które stało się treścią całego życia Chrystusa prowadzącego nas właśnie do Ojca bogatego w miłosierdzie. (…) Wróćmy raz jeszcze do postaci św. Jana Pawła II Wielkiego. Wróćmy do tej postaci, by móc znaleźć się w błogosławionym promieniowaniu jego ojcostwa, zwłaszcza dzisiaj, kiedy obchodzimy 18. Dzień Papieski – podkreślił.

Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszyła też zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości i ubogich rodzin.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl