fot. flickr.com

Na stronie KGP dostępna jest interaktywna mapa z wypadkami śmiertelnymi na drogach

Na stronie Komendy Głównej Policji dostępna jest interaktywna mapa z wypadkami śmiertelnymi na drogach. Pokazuje ona miejsca takich zdarzeń, do których dochodzi w okresie wakacji.

Mapa jest aktualizowana na bieżąco. Wypadki z dnia poprzedniego są  zaznaczone kolorem czerwonym, kolejnego dnia zmieniają  barwę na kolor czarny. Punkty pozostaną na mapie do końca września. O początku wakacji doszło już do dwudziestu wypadków śmiertelnych na drogach w Polsce. Ubiegłoroczny bilans zakończył się na 592 zdarzeniach [ZOBACZ

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP wskazał, że mapa wypadków śmiertelnych ma zwiększyć świadomość kierowców.

Ten prosty przyrząd internetowy, pozwoli na bardzo klarowny sposób wyobrażenia sobie, że wypadki drogowe nie są tylko w telewizji i internecie, ale są obok mnie. By zwiększyć świadomość uczestników ruchu drogowego, bo nie do końca do każdego dociera to, co jest w takich syntetycznych liczbach czy wykresach, może pomóc właśnie taka mapa, która będzie się zmieniać w swoim obrazie codziennie, bo tak będzie aktualizowana.  Ona ma wpłynąć na zmianę taktyki jazdy, taktyki przejścia pieszego, bo w tym zakresie musimy sporo zmienić – mówił Radosław Kobryś.

Interaktywna mapa zagrożeń to niejedyne działania, jakie policja podejmie w okresie wakacji. W najbliższym czasie ruszą też internetowe dyskusje na temat faktów i mitów w ruchu drogowym. Będę one prowadzone w każdy czwartek.

Ponadto funkcjonariusze policji w okresie wakacyjnym prowadzą wzmożone kontrole na drogach. Szczególną uwagę zwracają na prędkość, trzeźwość, stan techniczny pojazdów i relacje na linii kierowca – pieszy.

Wszystkie te działania wpisują się w ogólnopolską akcje „Bezpieczne Wakacje”.

RIRM

drukuj