fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Min. A. Adamczyk: W całej Polsce rozpoczęła się weryfikacja stanu autokarów

W całej Polsce na głównych szklakach drogowych rozpoczęła się weryfikacja stanu technicznego autokarów w związku z wyjazdami wakacyjnymi – poinformował dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Sprawdzany będzie także czas pracy i trzeźwość kierowców.

Inspekcja Transportu Drogowego zaczęła dziś wzmożone kontrole stanu technicznego autobusów, czasu pracy i trzeźwość kierowców w ramach cyklicznej akcji „Bezpieczny autokar”. Do weryfikacji stanu pojazdów wykorzystywane są m.in. mobilne stacje kontroli, z których jedna pracuje na parkingu przy Zakopiance w Głogoczowie k. Krakowa.

„Dróg w Polsce przybywa, nowoczesnych i bezpiecznych (…), ale to nie oznacza, że jesteśmy zwolnieni z dbałości o bezpieczeństwo w transporcie drogowym, szczególnie tych, którzy autokarami udają się na wakacyjny wypoczynek” – mówił dziennikarzom Andrzej Adamczyk.

„Bezpieczna podróż i bezpieczne wakacje to nasz priorytet” – podkreślił szef resortu infrastruktury.

Jak zaznaczył, wraz z rozpoczęciem wakacji ruszyła akcja „Bezpieczny autokar”, w ramach której Inspekcja Transportu Drogowego oraz policja sprawdzają stan techniczny pojazdów wiozących dzieci na wypoczynek oraz czas pracy i trzeźwość kierowców. O prewencyjne kontrole – zaznaczył Andrzej Adamczyk – zwracają się do służb przede wszystkim rodzice dzieci jadących na wypoczynek oraz organizatorzy obozów i kolonii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl