fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

MRPiPS: pieniądze na 13. emerytury są zabezpieczone

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zapewnia, że pieniądze na 13. emerytury są zabezpieczone. Co więcej resort chce, by był to stały element dodatkowej wypłaty. Minister Marlena Maląg poinformowała dziś, że przygotowany został już projekt dotyczący czternastek dla emerytów.

Prace rządowe idą zgodnie z planem, ale przeszkody pojawiają się w Senacie. Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych odrzuciła nowelę ustawy umożliwiającej finansowanie tzw. trzynastek i rent socjalnych z Funduszu Solidarnościowego.

Te problemy nie przeszkodzą w wypłacie świadczenia – ale jak wskazał senator Michał Wypij – opozycja tym razem w walce politycznej, wzięła za zakładników polskich emerytów. Polityk zapewnił, że rząd Zjednoczonej Prawicy wywiąże się z obietnicy danej Polakom.

– Oczywiście to świadczenie będzie wypłacone, bo Sejm tak czy inaczej ten projekt ustawy przyjmie, ale przykre jest to, że opozycja wykorzystuje polskich emerytów do walki politycznej. Wydawało się, że w zakresie tego świadczenia nie ma sporu politycznego. Okazuje się jednak, że w tej walce na śmierć i życie opozycji totalnej nie ma świętości. Przykre jest to, że ofiarami tego sporu na tym etapie mogą być polscy emeryci. Premier zapewnił, że te pieniądze są, a opozycja powtarza tę samą śpiewkę od 2015 roku, że takich pieniędzy nie ma. Te świadczenia nie są zagrożone – powiedział.

Senatorowie z KO brak poparcia dla kształtu finansowania 13. emerytur tłumaczą m.in. rzekomą troską o budżet.

Tymczasem dziennikarze „Super Expressu” wskazują na hipokryzjĘ, bo wśród tych senatorów jest były wicemarszałek Bogdan Borusewicz, który – jak wynika z jego oświadczenia majątkowego – co miesiąc z ZUS pobiera ponad 8,2 tys. zł.

RIRM

drukuj