Min. Środowiska: zależy nam na szybkim wyjaśnieniu sprawy zatrzymania pracownika resortu środowiska

Zależy nam, aby sprawa i okoliczności zatrzymania pracownika resortu środowiska przez CBA została jak najszybciej wyjaśniona – podkreśliło Ministerstwo Środowiska. Zapewniło jednocześnie, że wyjaśnia tę sprawę i współpracuje z organami ścigania.

„W związku z zatrzymaniem 28 lutego 2019 r. przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pracownika Ministerstwa Środowiska informujemy, że ministerstwo podjęło wszelkie przewidziane przepisami prawa działania, których celem jest wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. MŚ współpracuje w tej sprawie z odpowiednimi organami i instytucjami. Zależy nam, aby sprawa ta została jak najszybciej wyjaśniona” – napisał w opublikowanym w piątek oświadczeniu rzecznik ministerstwa Aleksander Brzózka.

W piątek CBA poinformowało, że zatrzymało mężczyznę, który jako doradca przy odlesieniu gruntów na prywatnych działkach, miał podrabiać dokumenty potrzebne do wycinki. Zatrzymany Jarosław S. jest urzędnikiem resortu środowiska, ale fałszerstwa nie dotyczyły jego pracy w resorcie.

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski wyjaśnił w rozmowie z PAP, że Biuro zatrzymało urzędnika i przeszukało jego biuro i mieszkanie w czwartek. Mężczyzna trafił do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszał zarzuty.

Ze śledztwa prowadzonego przez agentów Biura wynika, że urzędnik, który równolegle z pracą w resorcie prowadził działalność gospodarczą i doradzał w sprawach odlesienia gruntów, miał podrabiać podpisy w postępowaniach administracyjnych, które dotyczyły procedury wycięcia drzew na prywatnych działkach.

Brodowski zaznaczył, że śledztwo w tej sprawie będzie się rozwijało.

PAP/RIRM

drukuj