fot. twitter.com/PKP_SA

Prezes PKP: Środowisko kolejarskie ma w swoim gronie wielu synów, którzy byli Żołnierzami Wyklętymi

W Warszawie cześć Żołnierzom Wyklętym oddali także kolejarze. Uroczystość odbyła się w budynku Polskiej Kolei Państwowej przy ulicy Wileńskiej, w którym znajdował się dawny areszt Urzędu Bezpieczeństwa.

Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński wskazał, abyśmy pamiętali o Żołnierzach Niezłomnych, ponieważ bez nich nie byłoby wolnej Polski. Środowisko kolejarskie ma w swoim gronie wielu synów, którzy byli Żołnierzami Wyklętymi – dodał.

– To tu właśnie po wkroczeniu wojsk sowieckich znajdował się Urząd Bezpieczeństwa, w którym zaczynała się cierniowa droga ku wolności. To tu synowie i córki ziemi polskiej byli gnębieni, katowani i rozsyłani do dalszych miejsc kaźni, a wielu z nich oddało tu życie. Środowisko kolejarskie pamięta o tych ludziach. Jedynie wszystkim nam jest przykro, że tak wiele lat trzeba było czekać na to, żeby o tych najgodniejszych synach i córkach polskiego narodu móc mówić głośno i czcić ich pamięć – podkreślił prezes Krzysztof Mamiński.

Władze PKP i pracownicy kolei złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscu, gdzie katowano walczących o niepodległą Polskę Żołnierzy Niezłomnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl