MEN opublikowało formularz zgłoszeniowy do Rady Dzieci i Młodzieży

Formularz zgłoszeniowy kandydata do Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej został opublikowany w środę na stronie internetowej resortu. Utworzenie tego ciała szefowa MEN Anna Zalewska zapowiedziała podczas XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Do kandydowania do rady zaproszono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wypełnione formularze należy przesyłać do 30 czerwca na adres pocztowy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W formularzu chętni do udziału w radzie muszą podać swoje dane oraz uzasadnić, dlaczego to właśnie oni powinni zostać jej członkami. Do formularza zgłoszeniowego kandydat musi dołączyć CV. W przypadku kandydatów niepełnoletnich wymagana jest także pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Spośród kandydatów, którzy prześlą wypełnione formularze zgłoszeniowe, minister edukacji wyłoni 16 członków rady (po jednym z każdego województwa) i ich 16 zastępców.

„Chcemy z was, młodzieży, uczynić partnera do różnego rodzaju projektów, ustaw” – powiedziała minister edukacji w środę podczas XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Poinformowała, że decyzją premier Beaty Szydło powołana zostanie Rada ds. Dzieci i Młodzieży. „My potrzebujemy was, a wy potrzebujecie nas” – podkreśliła Anna Zalewska.

Na konferencji prasowej po zakończeniu obrad Zalewska powiedziała, że chciałaby, aby Rada ds. Dzieci i Młodzieży zaczęła funkcjonować jak najszybciej. Marszałkowie Sejmu Dzieci i Młodzieży podziękowali za tę inicjatywę. „Młodzież bardzo długo o radę walczy. To bardzo dobrze, że taki organ konsultacyjno-doradczy powstanie” – powiedział jeden z nich, Kacper Szymczak.

Do zadań rady będzie należało wyrażanie opinii i przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży, w zakresie spraw objętych działem oświata i wychowanie. Kadencja rady będzie trwała jeden rok.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl