PO pracuje nad projektem ustawy o młodzieży

Platforma Obywatelska rozpoczyna prace nad projektem ustawy o młodzieży. Chce w ten sposób m.in. stworzyć podstawy polityki na rzecz młodzieży, włączyć ludzi młodych w procesy decyzyjne i zachęcić do uczestnictwa w życiu społecznym.

Politycy ugrupowania planują również przeprowadzić konsultacje w poszczególnych regionach z organizacjami młodzieżowymi.

Szef PO Grzegorz Schetyna zapewnił, że jego partia „angażuje się w przyszłość młodego pokolenia” i uważa, że w tej kwestii „potrzeba całościowego spojrzenia”.

Poseł Dariusz Piontkowski z sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży podkreśla, że opozycja może zaangażować młodzież w protesty przeciwko reformie edukacji.

– Pojawiły się takie sugestie, że to młodzież ma decydować o kształcie polskiego szkolnictwa i polskiej edukacji. Wydaje się, że to nie jest ten moment, w którym zwłaszcza młodsi uczniowie mogą w tym uczestniczyć. Natomiast, gdyby przypatrzeć się ogólnie idei, to dobrze, aby młodzież uczyła się postaw obywatelskich, aktywności, zainteresowania życiem społecznym, tym co się dzieje w najbliższym otoczeniu, także w polityce. Wszelka aktywność obywateli w systemie demokratycznym jest potrzebna – akcentował Dariusz Piontkowski.

Platforma Obywatelska zapowiedziała również, że będzie dążyć do tego, aby Polska miała „jasno zdefiniowaną” politykę młodzieżową.

RIRM

drukuj