W życie wchodzi ustawa o refundacji zatrudnienia młodych

Dziś wchodzi w życie ustawa o refundacji zatrudnienia młodych osób. Pracodawca zatrudniający bezrobotną osobę do 30. roku życia przez rok otrzyma comiesięczny zwrot w wysokości najniższego wynagrodzenia. Przez kolejne 12 miesięcy będzie miał jednak obowiązek zatrudniać pracownika za własne środki.

Poza tym pracodawca będzie miał dostęp do Krajowego Funduszu Szkoleniowego i pieniędzy na podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników.

Poseł Janusz Śniadek z sejmowej komisji polityki społecznej podkreśla, że Platforma Obywatelska zdecydowała się na takie rozwiązanie dopiero w kampanii wyborczej.

– Ta ustawa, podobnie jak podwyżki płac obiecane pielęgniarkom, były pewnym gestem, pozornie pokazującym ludzką twarz Platformy Obywatelskiej, ale robioną już w trakcie kampanii wyborczej, kiedy niemal pewne było, że to nie PO będzie musiało z tych zobowiązań się wywiązywać i je realizować. To jest dokładnie to podrzucanie daleko idących zobowiązań. Faktem jest, że podobnie jak te podwyżki płac dla pielęgniarek wydają się konieczne, również i te działanie wydaje się być rzeczą dobrą, dającą szansę wzrostu zatrudnienia ludzi pozbawionych dziś pracy – zwraca uwagę poseł Janusz Śniadek.

Pracodawcy będą mogli uzyskać refundację od zatrudnienia młodych pracowników od 1 stycznia przyszłego roku. Program ma objąć 100 tys. osób.

RIRM

        

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl