PG „Silesia” zwolni ok. 85 pracowników

Brak realizacji przez rząd programu dla polskiego górnictwa dotyka także prywatne przedsiębiorstwo górnicze „Silesia”, dotychczas uważane za wzór. Zarząd spółki jest zmuszony do zwolnienia ok. 85 osób.

Dariusz Dudek, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w kopalni Silesia, podkreśla, że rządowy program, błędna polityka sprzedażowa prowadzona przez jedną ze spółek i brak pomysłu na górnictwo, skutkują sięgnięciem po najbardziej radykalne rozwiązania. Ten krok ma pozwolić na uratowanie przedsiębiorstwa.

– Do końca roku jako firma musimy zwolnić ok. 85 osób, co szczególnie dla mnie jako przewodniczącego solidarności, który był jednym z założycieli tego przedsiębiorstwa, jest ogromną porażką. Chcę tutaj powiedzieć, że nie jest to z naszej winy – żeby było jasne. Są to po prostu uwarunkowania rynkowe i (…) brak pomysłu ekipy rządowej w tej chwili – ciche przyzwolenie na tego typu działania. Odbija nam się to wszystkim czkawką. Nawet takie przedsiębiorstwo – dotychczas stawiane jako wzór, jak PG Silesia, ma z tym ogromne problemy – powiedział Dariusz Dudek.

Związkowiec ma nadzieję, że inwestor z Czech nie wycofa się z polski. Liczy na ustabilizowanie cen węgla w naszym kraju.

Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia produkuje węgiel kamienny, przeznaczony głównie dla sektora energetycznego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl