fot. flickr.com

„Solidarność” podtrzymała stanowisko ws. obniżenia wieku emerytalnego 


NSZZ „Solidarność” podtrzymała swoje stanowisko ws. obniżenia wieku emerytalnego: 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Związkowcy domagają się też możliwości przejścia na emeryturę po 35 latach stażu pracy dla kobiet i 40 dla mężczyzn.

Takie stanowisko przyjęła obradująca dziś drugi dzień w Krośnie Komisja Krajowa związku. Stanowisko przyjęto bez głosu sprzeciwu.

Członkowie Komisji Krajowej podtrzymali też gotowość do podjęcia konstruktywnych i merytorycznych rozmów z rządem  w tej sprawie. Poseł Janusz Śniadek były przewodniczący NSZZ Solidarność mówi, że potrzebne są rozmowy z rządem ws. kwestii stażu pracy.

– Mam wiedzę, że w tej sprawie jest pewien problem. Jest to sygnalizowane rządowi, trwają nad tym parce i jak na razie nie ma jeszcze deklaracji przyjęcia tego postulatu, chociaż wiem, że jest bardzo poważny namysł i analizy. Tak więc to jest tym pewnym punktem, który musi być przedmiotem debaty, dyskusji i ewentualnie szukania porozumienia – poseł Janusz Śniadek.

Komisja Krajowa „Solidarności” jest najwyższą władzą w związku między zjazdami. Dwudniowe obrady w Krośnie kończą się dzisiaj.

Prace nad prezydenckim projektem obniżenia wieku emerytalnego są w Sejmie na etapie podkomisji. Projekt zakłada obniżenie wieku emerytalnego do 60 i 65 lat, nie zawiera możliwości przejścia na emeryturę ze względu na staż pracy.

RIRM

drukuj