fot. twitter.com

Szef dyplomacji Węgier: UE powinna tworzyć miejsca pracy dla Europejczyków

Podstawowym zadaniem Unii Europejskiej powinno być tworzenie miejsc pracy dla Europejczyków, którzy je stracili podczas pandemii koronawirusa – oświadczył minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto na swoim profilu na Facebooku.

„Uważamy, że najważniejszym zadaniem i celem Unii Europejskiej powinno być obecnie to, by zastąpić stracone w UE (podczas pandemii koronawirusa – PAP) miejsca pracy” – oświadczył Peter Szijjarto po wideokonferencji ministrów ds. rozwoju UE. Jak podkreślił, pracę straciły setki tysięcy osób.

Minister nawiązał do faktu, że UE prowadzi rozmowy na temat nowego porozumienia z 79 krajami Afryki, Karaibów i Pacyfiku o współpracy gospodarczej i w sferze migracji, gdyż ważność poprzedniego 20-letniego porozumienia wygasa.

Porozumienie to – jak podkreślił – „w żaden sposób nie może być narzędziem legalizacji nielegalnej migracji” i dlatego „nie może w żaden sposób powoływać się na globalny pakt migracyjny ONZ”.

„Nadal uważamy za niedopuszczalną nielegalną migrację i próby jej legalizacji” – podkreślił.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl