fot. PAP/Jan Dzban

Prezydent A. Duda: Życzę naszym maturzystom, aby egzaminy poszły im jak najlepiej; trzymam za nich kciuki

Życzę naszym maturzystom w całej Polsce, aby egzaminy poszły im jak najlepiej; trzymam za nich kciuki, rodzicom życzę, aby ze spokojem przeszli jakoś przez tę trudną próbę – powiedział w poniedziałek w Ustce prezydent Andrzej Duda.

Ponad 272 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło w poniedziałek do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

„Życzę maturzystom, którzy zaczęli dziś jedną ze swoich największych życiowych prób, a pewnie największą w dotychczasowym swoim życiu, życzę naszym maturzystom w całej Polsce, aby egzaminy poszły im jak najlepiej i trzymam kciuki; rodzicom życzę, aby ze spokojem przeszli jakoś przez tę trudną próbę” – powiedział Andrzej Duda.

Dodał, że pamięta, gdy egzamin dojrzałości zdawała jego córka i wie, że rodzice czują się w takiej sytuacji bezsilni.

Życzył rodzicom, aby jak najlepiej to wytrzymali, a wyniki uzyskane przez młodzież były jak najlepsze i „by był to dla nich prawdziwy egzamin dojrzałości, po którym w tym symbolicznym tego słowa (znaczeniu) zaczną nowe życie i nowy etap w swoim życiu i swojej edukacji”.

PAP

drukuj