fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent A. Duda: Poprosiłem o działania ws. przetrwania Muzeum Polskiego w Rapperswilu

Poprosiłem prezydenta Konfederacji Szwajcarskiej o działania ws. przetrwania Muzeum Polskiego w Rapperswilu; jest ono nie tylko śladem wspólnej historii Polski i Szwajcarii, ale też bardzo ważnym świadectwem historii Europy – poinformował prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z Ueli Maurerem.

Prezydenci spotkali się we wtorek w Warszawie z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Szwajcarią.

Andrzej Duda poinformował, że poprosił Maurera, aby podjął działania, które umożliwią przetrwanie Muzeum Polskiego w Rapperswilu.

„To jest niezwykle ważne. Bardzo byśmy chcieli, żeby mogło ono nadal funkcjonować w zamku w Rapperswilu i bardzo byśmy chcieli, aby mogło ono nadal funkcjonować, jako Muzeum Polskie” – mówił prezydent.

Jak wskazał, Muzeum Polskie w Rapperswilu jest nie tylko śladem wspólnej historii Polski i Szwajcarii, ale także bardzo ważnym świadectwem historii Europy.

Prezydent zaznaczył, że strona polska zdaje sobie sprawę, że ws. muzeum decyzje podejmują władze samorządowe.

„Ale prosiłem o wsparcie, bo ono – ze strony głowy państwa – zawsze jest bardzo ważne, symboliczne i znaczące. Mam nadzieję, że prezydent (…) tego wsparcia udzieli” – powiedział Andrzej Duda.

Dodał, że z Maurerem rozmawiał też m.in. o pogłębianiu współpracy Polski i Szwajcarii, o Inicjatywie Trójmorza, a także o kwestiach europejskich i o Ukrainie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl