fot. prezydent.pl

Agnieszka Radwańska odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Prezydent Andrzej Duda odznaczył dziś tenisistkę Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Najlepsza polska tenisistka, ogłosiła zakończenie kariery w listopadzie ub.r.  Przez trzynaście lat jej występy na światowych kortach oglądały miliony osób.

Prezydent Andrzej Duda wymieniając osiągnięcia Agnieszki Radwańskiej powiedział, że przeszła do historii polskiego i światowego tenisa. Dziękował za godne reprezentowanie i rozsławianie Polski na świcie.

– Wręczając Pani to odznaczenie, ten Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski w imieniu RP, mam nadzieję, że kiedyś któryś z następnych polskich prezydentów będzie mógł za dalsze budowanie potęgi polskiego tenisa, już choćby w pracy z młodszymi, będzie mógł Pani wręczać dalsze, wyższe odznaczenia. Jeszcze raz bardzo Pani serdecznie dziękuję za te wspaniałe chwile, które przeżyliśmy dzięki Pani, za dumę, którą czuliśmy w sercach. Dziękuję za rozsławianie polskiego tenisa na świecie, ale także za to, że jest Pani przykładem dla wielu młodych ludzi, którzy dzisiaj biegają po kortach i być może pójdą w Pani ślady – podkreślił prezydent.

Agnieszka Radwańska nie ukrywała wzruszenia.

– Dziękuję bardzo za te wszystkie słowa. Jestem naprawdę wzruszana. Przy żadnym osiągnięciu, które wymienił Pan prezydent nie spodziewałam się tego, że będę tu stała i odbierała taki Order. Naprawdę czuję się doceniona i wzruszona i jest to dla mnie zaszczyt odbierać takie odznaczenie. Tak, jak Pan prezydent wspominał, to nie jest koniec kariery, to jest pewien etap w życiu. Myślę, że jeszcze wiele przede mną – powiedziała Agnieszka Radwańska.

Radwańska w ciągu kariery wygrała 20 turniejów WTA, a w 2012 r. dotarła do finału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. W półfinale Australian Open zagrała w 2014 i 2016 r. W 2015 r. triumfowała w kończącym sezon turnieju WTA Finals.

RIRM

drukuj