fot. PAP/Tomasz Gzell

Senator J. M. Jackowski: postawa szefostwa PO ws. niejasności wokół S. Neumanna – arogancka 

Postawa szefostwa Platformy Obywatelskiej, które nie odnosi się do niejasności wokół Sławomira Neumanna, jest arogancka – mówi senator Jan Maria Jackowski. O odniesienie się do zarzutów wobec szefa klubu PO-KO apeluje do Grzegorza Schetyny partia rządząca.

W ubiegłym tygodniu CBA poinformowało o złożeniu zawiadomienia do prokuratury po kontroli oświadczeń majątkowych szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna. Polityk miał nie wpisać do oświadczenia jednego z samochodów. Miał także zataić osiągnięcie korzyści majątkowych w wysokości 13,5 mln zł.

Kontrola CBA dotyczyła oświadczeń o stanie majątkowym z lat 2013-2018.

Poseł PiS Marcin Horała wezwał do dymisji szefa klubu PO-KO. Jednocześnie zaapelował do PO o odniesienie się do wyników kontroli CBA wobec Neumanna.

PO nie buduje transparentności, o której sama tak dużo mówi – wskazuje senator PiS Jan Maria Jackowski.

– Zarzuty są poważne, zarzuty należy oczywiście wyjaśnić. Tutaj nie chcę rozstrzygać o winie bądź niewinności pana posła Neumanna. Natomiast szacunek do opinii publicznej, dla wyborców, szczególnie w okresie wyborczym wymagałby, aby w sposób jasny przedstawić stanowisko samego pana posła Neumanna, jak również jego kolegów z klubu parlamentarnego PO – podkreśla senator Jan Maria Jackowski.

Sam Sławomir Neumann twierdzi, że Marcin Horała kłamie i zapowiedział wystąpienie na drogę sądową. Samo wystąpienie CBA do prokuratury uznaje za „sprawę polityczną”.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl