Posłowie odwołali się od decyzji wykluczającej ich z PO

Posłowie Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski odwołali się od decyzji zarządu partii o wykluczeniu ich z Platformy Obywatelskiej.

We wrześniu odwołaniami zajmie się krajowy sąd koleżeński Platformy Obywatelskiej. Jacek Protasiewicz chce odwołania uchwały o wykluczeniu z partii. Prosi też o doręczenie na piśmie uzasadnienia tej uchwały. W piśmie, które otrzymał znalazła się informacja, że powodem podjęcia decyzji przez zarząd PO jest jego działanie na szkodę partii.

Odwołanie złożył też poseł Stanisław Huskowski. Wyjaśnił, że nie został poinformowany dlaczego został wykluczony z partii, ani nie czuje się „w żaden sposób winny”.

Spór w PO z różną częstotliwością trwa od początku roku i trudno upatrywać jego zakończenia – ocenił dr Lech Jańczuk, politolog.

– Od kiedy Grzegorz Schetyna przyjął władzę jest spór między nim a Ewą Kopacz. W sytuacji kiedy Platforma Obywatelska straciła władzę ten spór się nasila. Wykluczani są poszczególni posłowie, ale to są posłowie związani z byłą premier Ewą Kopacz. Grzegorz Schetyna próbuje sobie ustawić sytuację przed następnymi wyborami, dlatego, że w połowie 2017 roku kończy się kadencja Donalda Tuska i on ma raczej małe szanse na reelekcje. W związku z tym jeżeli wróci do polityki to spór będzie kontynuowany. Jest to spór wewnątrz Platformy Obywatelskiej, a z drugiej strony o to, które z ugrupowań politycznych będzie pełniło rolę lidera w opozycji – poinformował dr Lech Jańczuk. 

W lipcu posłowie: Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski zostali wykluczeni z PO oraz klubu parlamentarnego. Decyzję podjął zarząd krajowy partii.

Huskowski z Protasiewiczem nie wykluczyli, że jeśli nie zostaną ponownie przyjęci do PO, to wspólnie z Kamińskim założą trzyosobowe koło poselskie.

Współpracownicy Grzegorza Schetyny w nieoficjalnych rozmowach nie dopuszczają możliwości powrotu któregokolwiek z usuniętych z partii posłów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl