fot. PAP/Adam Warżawa

Min. Z. Ziobro o sprawie S. Nowaka: Bardzo poważne zarzuty stawiane byłemu ministrowi rządu PO

We wtorek po godzinie 19.00 do sądu skierowano wniosek o areszt wobec Sławomira Nowaka, byłego ministra transportu w rządzie Platformy Obywatelskiej, a także dwóch innych podejrzanych w sprawie korupcji i działalności zorganizowanej grupy przestępczej. W tej sprawie są bardzo poważne zarzuty stawiane byłemu ministrowi rządu PO – powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, na antenie Polskiego Radia.

To prokuratura, na bazie zebranych dowodów, wystąpiła o tymczasowe aresztowanie Sławomira Nowaka, bliskiego współpracownika Donalda Tuska.

– W tej sprawie są bardzo poważne zarzuty stawiane byłemu ministrowi rządu PO, na podstawie ustaleń dowodowych zebranych przez organy ścigania Ukrainy, ale przy współpracy i wsparciu polskich organów ścigania: CBA i prokuratury – mówił na antenie Polskiego Radia Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Jak dodał, Prokurator Generalny, wniosek jest zasadny. Sprawa jest na etapie, który pozwala badać inne wątki.

– Strona ukraińska wykonała wiele czynności dowodowych, które pozwoliły następnie polskim prokuratorom, funkcjonariuszom CBA, kontynuować działania procesowe potwierdzające zebrany na terenie Ukrainy materiał dowodowy – dodał minister Zbigniew Ziobro

We wtorek rano Sławomir Nowak został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszał zarzuty. Były minister w rządzie Donalda Tuska podejrzany jest o korupcję i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. W ramach nielegalnej działalności miał uzyskać 1 milion 300 tysięcy złotych.

 

TV Trwam News

drukuj