Min. Ziobro: Śledztwo dot. handlu dopalaczami przejmie Prokuratura Krajowa

Śledztwo dot. handlu dopalaczami było prowadzone do tej pory w prokuraturach rejonowych. Po analizie tej sprawy podjęliśmy decyzję, że zajmie się nią Departament do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Prokuratury Krajowej – powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W ostatnim tygodniu w woj. łódzkim doszło do śmierci dziesięciu osób w wieku od 19 do 40 lat. Prawdopodobną przyczyną było zatrucie dopalaczami.

„Do tej pory sprawy te były prowadzone w różnych prokuraturach, przede wszystkim szczebla rejonowego, ale po analizie tej sprawy podjęliśmy decyzję, że sprawą zajmie się Departament do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Prokuratury Krajowej” – powiedział Zbigniew Ziobro podczas briefingu prasowego.

Prokurator Generalny dodał, że dotychczas w wyniku działań prowadzonych wspólnie przez prokuraturę i policję zatrzymano już w woj. łódzkim dziewięć osób. Wobec sześciu z nich zastosowano tymczasowe aresztowanie. Zbigniew Ziobro przekazał też, że śledztwo ws. handlu dopalaczami bezpośrednio nadzoruje prokurator Krzysztof Sierak.

Szef MS podkreślił ponadto, że w tej sprawie doszło w czwartek do spotkania szefostwa Prokuratury Okręgowej i policji w Łodzi.

„Prowadzone są bardzo intensywne czynności przez policjantów i prokuratorów. Będziemy robić wszystko, by zapobiec kolejnym ofiarom. Intensywność działań jest bardzo duża” – powiedział minister.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl