fot. twitter.com

M. Wójcik: Pozytywnie oceniam spotkanie prezydenta Dudy z prezesem Kaczyńskim

Wczorajsze spotkanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego należy ocenić bardzo pozytywniewskazuje wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Polityk akcentuje, że liczy teraz na głęboką reformę wymiaru sprawiedliwości.

Jak poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, w najbliższą środę odbędzie się seria spotkań Andrzeja Dudy z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych. Rozmowy mają dotyczyć ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Reforma wymiaru sprawiedliwości była też jednym z tematów wczorajszego spotkania prezydenta z prezesem PiS. W czasie rozmowy Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński poruszyli najistotniejsze bieżące kwestie polityczne.

Wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Wójcik podkreśla, że to była dobra rozmowa.

To jest też sygnał dla wszystkich, że nie ma żadnego pęknięcia. Jest dyskusja na temat kształtu wymiaru sprawiedliwości; jak ten wymiar sprawiedliwości powinien być skonstruowany. Czekamy na konkretne propozycje, które zapewne niebawem się pojawią. Nie mam informacji na temat konkretnych szczegółów rozmowy poza tym, że trwała 2,5 godziny i była bardzo dobra. To jest sygnał do tego, że niedługo usiądziemy nad reformą wymiaru sprawiedliwości. Zobaczymy, w jakim kształcie te propozycje zostaną przedstawione – mówi Michał Wójcik.

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński wskazał, że Andrzej Duda chce pozyskać jak najszersze poparcie dla tych ustaw w parlamencie. Prezydent miał też powiedzieć w rozmowie z prezesem PiS, że  jest zwolennikiem prawdziwej reformy sądownictwa i liczy, że jego projekty będą poparte w Sejmie.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj