fot. PAP/ Marcin Bielecki

Duda w Szczecinie: Potrafimy odbudować nasz kraj!

Musimy stworzyć  nowoczesny przemysł stoczniowy. To ważne zadanie na najbliższe lata – powiedział w Szczecinie Andrzej Duda. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta przed bramą Stoczni Szczecińskiej podkreślał, że Polska potrzebuje ducha wiary w zmiany.

Polska potrzebuje ducha wiary w to, że jesteśmy w stanie w przyszłości stworzyć w naszym kraju wreszcie godne warunki życia, odbudować to, co zostało stracone, podołać wyzwaniom przyszłości – zaznaczył Duda.

– Chciałbym, żeby tutaj ze Szczecina – z tego miejsca, które jest smutne, ale jednocześnie, w którym zaczyna rodzić się radość – z pod dawnej bramy stoczni poszedł sygnał na całą Polskę: że można! Że tak jak kiedyś Eugeniusz Kwiatkowski, tak jak kiedyś premier Bartel potrafili odbudowywać polski przemysł, potrafili zaczynać, chociaż sytuacja wydawała się dramatyczna – bo przecież państwo było biedne – tak i my dzisiaj potrafimy nasz kraj odbudować, unowocześnić, stworzyć to, co dziś tak bardzo jest potrzebne. To miejsca pracy – przede wszystkim dla młodych ludzi, żeby z naszego państwa nie wyjeżdżali – mówił kandydat PiS na prezydenta RP.

Andrzej Duda złożył także kwiaty przed pomnikiem poległych stoczniowców. Po południu spotkał się z mieszkańcami Szczecina. Bronisław Komorowski odwiedza dziś województwo małopolskie.

RIRM

 

drukuj