fot. By Ministerstwo Obrony Narodowej - http://www.mon.gov.pl/d/pliki/rozne/2016/11/rok_ministra.pdf, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.ph p?curid=55323736

BBN: w poniedziałek spotkanie prezydenta z kierownictwem MON

Prezydent Andrzej Duda spotka się w poniedziałek z cywilnym kierownictwem MON – powiedział w sobotę PAP szef BBN Paweł Soloch. Będzie to kolejne spotkanie po roboczych rozmowach prezydenta i szefa BBN z Mariuszem Błaszczakiem.

Jak podkreślił Paweł Soloch, spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek w BBN, „będzie okazją do przedstawienia zwierzchnikowi sił zbrojnych nowo mianowanych wiceministrów”.

Tematami spotkania mają być system kierowania i dowodzenia, polityka kadrowa w wojsku, transformacja NATO, relacje sojusznicze ze szczególnym uwzględnieniem więzi transatlantyckich.

„Jest to kontynuacja głównej linii nakreślonej po wyborach w 2015 r., której wyrazem są decyzje o zwiększeniu wydatków na obronność, powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej, działaniach na rzecz rozmieszczenia wojsk sojuszniczych, zwłaszcza amerykańskich, w Polsce i na całej wschodniej flance NATO” – podkreślił szef BBN.

Jako pierwszy informację o spotkaniu podał portal wpolityce.pl.

PAP/RIRM

drukuj