fot. prezydent.pl

Min. K. Szczerski: Prezydenci A. Duda i G. Nauseda rozmawiali telefonicznie nt. epidemii koronawirusa

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa i działaniami Polski i Litwy w celu jej powstrzymywania i walki z jej skutkami były tematami rozmowy prezydentów Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausedy – poinformował w niedzielę szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Szczerski przekazał, że prezydenci Duda i Nauseda uznali, że dla obu krajów sytuacja dotycząca epidemii koronawirusa jest poważna i „wymaga wielkiej odpowiedzialności i dyscypliny w działaniu”. Prezydenci zaapelowali też „o solidarność narodów europejskich w tej sytuacji oraz o większą aktywność instytucji Unii Europejskiej”.

Jak zaznaczył szef gabinetu prezydenta RP, obaj przywódcy omówili też sytuację na polsko-litewskich przejściach granicznych związaną z wprowadzonymi zakazami przepływu osób.

Krzysztof Szczerski poinformował, że w najbliższych dniach prezydent Andrzej Duda planuje podobne rozmowy także z innymi przywódcami państw regionu.

Od północy w niedzielę tymczasowo zamknięte są granice Polski dla osób chcących dotrzeć zarówno drogą lotniczą, lądową, jak i morską; granice będą zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy będą musieli poddać się kwarantannie. W Polsce będą mogły lądować tylko loty czarterowe.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl