fot. PAP/Piotr Nowak

Premier Mateusz Morawiecki spotka się o godzinie 15.30 z przedstawicielami opozycji w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oficjalnie potwierdził w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja, że dojdzie dzisiaj do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami opozycji.

Premier Morawiecki powiedział w środę wieczorem w Polsat News, że podpisał pisma z zaproszeniem dla liderów partii opozycyjnych do wzięcia udziału w spotkaniu na temat koronawirusa.

„Zapraszam liderów wszystkich ugrupowań opozycyjnych. Jutro chcę bardzo dokładnie przedstawić przebieg naszej dzisiejszej dyskusji na sztabie kryzysowym i chcę pokazać, jak realizujemy krok po kroku najlepsze praktyki” – powiedział wówczas Morawiecki.

Premier zapowiedział, że oprócz niego w spotkaniu wezmą udział także m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, a także szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

– Pan premier zaprosił przedstawicieli opozycji do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na godzinę 15.30. Przedstawi wtedy przedstawicielom klubów sytuację związaną z walką z koronawirusem w Polsce, dotychczasowe działania oraz plany kolejnych działań – mówił Michał Dworczyk.

Rozmówca Redakcji Informacyjnej Radia Maryja odniósł się także do zapowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o powołaniu nowego zespołu do sprawy koronawirusa.

– Uważam, że temat zdrowia a w szczególności temat zagrożenia koronawirusem nie powinien być przedmiotem kampanii wyborczej. Niedobrze się dzieje, jeżeli politycy ulegają pokusie i próbują zamieszczać jakieś wpisy, które mają podnieść emocje Polaków w związku z rozwijaniem się tej choroby, natomiast z drugiej strony uważam, że każda inicjatywa, która ma na celu przysłużyć się temu, żeby był dobry przepływ rzetelnych informacji jest pozytywna – podsumował Michał Dworczyk.

PAP/RIRM/radiomaryja.pl

drukuj