fot. Marek Borawski / Nasz Dziennik

Prezydent RP do Rodziny Radia Maryja: Dają Państwo przykład, że ewangeliczna logika miłości wydaje owoce

Dają Państwo przykład, że ewangeliczna logika miłości wydaje owoce i pomaga skutecznie działać również dziś. To ogromnie ważna nauka dla ludzi naszych czasów, kiedy często wydaje się, że dominującym nurtem w globalnej debacie publicznej pozostaje filozofia liberalna – napisał w liście do uczestników XXVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent wyraził wdzięczność, że w setną rocznicę odzyskania niepodległości pielgrzymka odbywa się pod hasłem: „Polska Miłością Wskrzeszona”.

Przeżywając obecny jubileusz, często wspominamy wielki wysiłek zbrojny i wytrwałą pracę, dzięki którym nasze suwerenne państwo odrodziło się i zostało odbudowane. Wiemy jednak, że wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie głęboko zakorzeniona w sercach Polaków miłość Boga i Ojczyzny – napisał w liście prezydent RP.

Jak wskazał, to miłość była nieprzerwanie bijącym źródłem nadziei milionów rodaków na odzyskanie wolności, natchnieniem dla artystów i inspiracją dla mężów stanu.

Ta właśnie istotowo chrześcijańska miłość sprawiła, że nasz naród był zdolny pokonać wszelkie przeciwności, po ludzku patrząc często ponad jego siły, wybić się na niepodległość i obronić ją w dramatycznych pierwszych latach II Rzeczypospolitej – przypomniał Andrzej Duda.

Szef państwa polskiego wyraził również wdzięczność dyrektorowi Radia Maryja o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR oraz całej Rodzinie Radia Maryja za ukazywanie sensu historycznego przełomu 1918 r. w perspektywie teologicznej i duchowej.

Poprzez wszystkie wspaniałe inicjatywy, jakie stworzyła Państwa wspólnota – od samego Radia, powstałej w 2003 r. Telewizji Trwam, „Naszego Dziennika” przez instytucje edukacyjne – Wyższą Szkolę Kultury Społecznej i Medialnej, która od 2001 r. kształci młode elity, po dzieła dobroczynne i produkcje filmowe – dają Państwo przykład, że ewangeliczna logika miłości wydaje owoce i pomaga skutecznie działać również dziś – wskazywał w liście prezydent RP.

To ogromnie ważna nauka dla ludzi naszych czasów, kiedy często wydaje się, że dominującym nurtem w globalnej debacie publicznej pozostaje filozofia liberalna – dodał.

Rodzina Radia Maryja swoimi dokonaniami dowodzi, że miłość, wiara, patriotyzm zawsze potrafią pokonać materializm, obojętność, niechęć – napisał Andrzej Duda.

To inne spojrzenie na sprawy Polski i świata współczesnego – akcentowanie spuścimy tradycji chrześcijańskiej i narodowej, ich aktualności i żywotności dla nas, współczesnych, powstaje ogromna wartością. Widomym znakiem wielkiego chrześcijańskiego dziedzictwa naszej Ojczyzny, na którym chcemy dalej budować przyszłość państwa i narodu polskiego – zaznaczył prezydent RP.

RIRM

drukuj