fot. kukiz.org

Kukiz zaprasza Dudę i Komorowskiego na debatę wyborczą

Paweł Kukiz zaprasza kandydatów Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej na debatę prezydencką. Skoro kandydaci, którzy spotkają się w II turze wyborów, walczą o głosy mojego elektoratu, powinni się z nim spotkać – uważa Kukiz.

Na zaproszenie pozytywnie odpowiedział kandydat PiS Andrzej Duda. Napisał na Twitterze „Wchodzę w to”. Z kolei sztab Bronisława Komorowskiego milczy.

Poseł Beata Szydło, która odpowiada za kampanię Andrzeja Dudy, stwierdziła, że w Polsce potrzebny jest dziś dialog społeczny, którego przez ostatnich kilka lat brakowało.

– W naszej opinii, w naszym przekonaniu – sztabu Andrzeja Dudy i samego naszego kandydata – jest w tej chwili w Polsce konieczność rozmowy. Polacy potrzebują dialogu i rozmowy, potrzebują łączenia, a nie dzielenia. Nie jest uczciwy i wiarygodny kandydat Komorowski, który mówi „Zgoda i bezpieczeństwo”, po czym stwierdza: nie idę do tej czy innej stacji telewizyjnej, bo mi nie odpowiada; idę tam, gdzie czuję się bezpiecznie i gdzie dziennikarze są mi przychylni. Jeżeli chcemy łączyć, jeżeli chcemy zgody, to rozmawiajmy. Andrzej Duda mówi o tym dialogu, o potrzebie rozmowy od początku tej kampanii – powiedziała Beata Szydło.

Paweł Kukiz zaproponował, by obaj kandydaci wzięli udział w debacie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie. Zaoferował nawet, że może ją poprowadzić.

Komorowski jak i Duda walczą o wyborców Kukiza, którego w pierwszej turze poparło ponad 20 proc. głosujących.

Paweł Kukiz po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów mówił, że nie będzie nakłaniał swoich wyborców do głosowania na żadnego z kandydatów.

RIRM

drukuj