Andrzej Duda z wizytą na Słowacji

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna dwudniową wizytę na Słowacji. Dziś spotka się ze swoim słowackim odpowiednikiem Andrejem Kiską. Zaplanowano także rozmowy delegacji obydwu krajów pod przewodnictwem prezydentów.

Główne tematy rozmów to słowacka prezydencja w Unii Europejskiej i polskie przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej w kontekście Brexitu.

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla portalu Onet.pl podkreślił, że UE potrzebuje Wielkiej Brytanii jako partnera gospodarczego, ale też sama Wlk. Brytania potrzebuje Unii.

W ocenie prezydenta Brexit to także zła wiadomość dla Polski.

– Jest to wstrząs, ponieważ Wielka Brytania stanowi znaczącą gospodarkę, wielkie państwo, naszego strategicznego partnera. To oczywiste, że jest to wstrząs i my, jako Polacy, politycy, ludzie odpowiedzialni zdajemy sobie z tego sprawę i z tego punktu widzenia ta wiadomość jest zła – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Na Słowacji prezydent Andrzej Duda spotka się także z Polonią i wręczy nagrody w konkursie wiedzy o Polsce związanym z obchodami 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

Słowacja to ostatni kraj regionu, który odwiedza prezydent Andrzej Duda przed szczytem NATO w Warszawie w dniach 8-9 lipca.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl