fot. pixabay.com

Nielegalna kwarantanna?

Hiszpański Trybunał Konstytucyjny uznał przymusową kwarantannę za nielegalną. Z kolei Słowacja zawiesza obowiązek kwarantanny dla osób niezaszczepionych.

Obowiązująca w Hiszpanii od marca do maja ubiegłego roku przymusowa izolacja społeczna z powodu pandemii została wprowadzona niezgodnie z ustawą zasadniczą – orzekł hiszpański Trybunał Konstytucyjny. Chodzi o miesiące, w których nakazano pozostawać w domach wszystkim obywatelom z wyjątkiem osób udających się do pracy, lekarza czy sklepu. Trybunał wskazał, że rząd Pedro Sancheza nie powinien ogłaszać przymusowej izolacji społecznej w formie stanu zagrożenia epidemicznego. Sędziowie Trybunału za sprzeczne z konstytucją uznali zamknięcie dróg w kraju dla niektórych pojazdów z powodu – jak stanowiły przepisy – ochrony zdrowia publicznego.

Z kolei słowacki Sąd Konstytucyjny zawiesił obowiązek kwarantanny dla osób niezaszczepionych. Do tej pory Polacy do przekroczenia granicy ze Słowacją potrzebowali negatywnego testu na obecność koronawirusa, certyfikat o szczepieniach lub o przechorowaniu COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Decyzja Sądu Konstytucyjnego Słowacji ma zostać opublikowana w ciągu najbliższych dni. Po publikacji mają obowiązywać przepisy, które uzależniać będą ewentualną kwarantannę od kraju, z którego przyjeżdża się na Słowację.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl