fot. PAP/Rafał Guz

M. Dworczyk: MON prowadzi standardowe działania konieczne do zapewnienia Polakom bezpieczeństwa

Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi standardowe działania związane z monitorowaniem obcokrajowców na terenie Rzeczpospolitej Polskiej – powiedział w rozmowie z naszą redakcją wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

Wiceszef resortu obrony odniósł się w ten sposób do nieprawdziwych stwierdzeń Platformy Obywatelskiej dotyczących rzekomego wprowadzenia w Polsce spisu narodowościowego.

Polityk podkreślił, że chodzi jedynie o zwykłą, standardową obserwację osób innej narodowości, posiadającej obce obywatelstwo. W ten sposób ministerstwo chce zagwarantować bezpieczeństwo Polakom – zaznacza wiceminister obrony Michał Dworczyk.

Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi standardowe działania związane z monitorowaniem obcokrajowców na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Cytowane pismo jest nieprecyzyjne i dotyczy tych standardowych procedur. Wszystko to jest związane z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa Polakom. W sprawie tych procedur i tych działań od lat nic się nie zmieniło, a to co robią posłowie największej partii opozycyjnej to […] kolejny przykład szkodzenia państwu Polskiemu –   akcentuje Michał Dworczyk.

Wiceszef MON dodał, że PO próbuje w ten sposób dyskredytować instytucje państwa próbując podważać wiarę obywateli w to, że rząd działa dla ich dobra.

Platforma zrobi wszystko żeby straszyć obywateli PiS-em. Tymczasem to właśnie działania rządu zmierzają ku zapewnieniu Polakom bezpieczeństwa – zaznaczył.

RIRM

drukuj