fot. pixabay.com

Szef MON: W tym roku pozytywnie rozpatrzyliśmy już 125 ofert na budowę w programie „Strzelnica w powiecie”

Tylko w tym roku pozytywnie rozpatrzyliśmy już 125 ofert na budowę infrastruktury strzeleckiej w ramach programu „Strzelnica w powiecie”. To oznacza jeszcze więcej szkoleń strzeleckich, m.in. wśród młodzieży poinformował w mediach społecznościowych wicepremier, szef MON, Mariusz Błaszczak.

Program „Strzelnica w powiecie” jest organizowany od 2018 roku. Początkowo zakładał budowę klasycznych strzelnic w terenie. Od 2021 roku umożliwia także dofinansowanie budowy strzelnic wirtualnych i pneumatycznych. W ramach programu samorządy wybudowały do stycznia 48 strzelnic – trzy klasyczne, 43 wirtualne i dwie pneumatyczne. Pod koniec stycznia Mariusz Błaszczak informował, że w 2022 roku MON podpisał 104 umowy: 95 strzelnic wirtualnych i 9 strzelnic pneumatycznych. Łącznie resort przeznaczył na te zamówienia prawie 20 mln złotych.

O kolejnych zamówieniach w programie minister poinformował w czwartek we wpisie na Twitterze.

„Tylko w tym roku pozytywnie rozpatrzyliśmy już 125 ofert na budowę infrastruktury strzeleckiej w ramach programu >>Strzelnica w powiecie<<. Kolejne inwestycje, obok już powstałych 152 strzelnic oznaczają jeszcze więcej szkoleń strzeleckich m.in. wśród młodzieży” – napisał Mariusz Błaszczak.

Prowadzony przez MON program ma za zadanie „upowszechnienie umiejętności obsługi broni” wśród w tym młodzieży, a także innych zainteresowanych.

„Takie zainteresowanie powinno być jak najbardziej powszechne – ze względu na to, że za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, Rosja zaatakowała Ukrainę. W związku z tym my Polacy, by odstraszyć agresora, musimy być przygotowani, żeby udowodnić, że potrafimy obsługiwać broń i jesteśmy zorganizowani” – mówił w styczniu szef MON.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl