fot. twitter.com/MON_GOV_PL

W Berlinie spotkali się ministrowie obrony Polski i Niemiec  

W Berlinie spotkali się dziś ministrowie obrony Polski Mariusz Błaszczak i Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer. Szef polskiego resortu obrony był pierwszym zagranicznym ministrem, którego Karrenbauer przyjęła po objęciu stanowiska. Zastąpiła ona Ursulę von der Leyen, która została wybrana na przewodniczącą Komisji Europejskiej. 

Na briefingu po rozmowach minister Mariusz Błaszczak powiedział, że głównym tematem były wyzwania, przed jakimi stoi NATO w związku z agresywną polityką Rosji. „To było bardzo dobre spotkanie” – ocenił szef MON.

– Podkreślałem nasze polskie podejście do współpracy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, skoncentrowane na zagrożeniach i na tym, żeby wspólnie stawić czoło tym zagrożeniom. Mówiłem o dowództwie Korpusu Północny-Wschód, w którym współpracujemy razem z Niemcami, Duńczykami; 20-lecie utworzenia Korpusu; 20-lecie członkostwa Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim – mówił minister Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak w rozmowie z niemiecką szefową resortu obrony wskazał też na zagrożenia energetyczne, w tym inwestycję Nord Stream II. Z kolei Karrenbauer podkreślała m.in. zobowiązania klimatyczne.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl