fot. twitter

Ks. prof. W. Cisło: Syryjczycy są wdzięczni Polsce za pomoc

Syryjczycy są bardzo wdzięczni m.in. Polsce, zwłaszcza za projekt medyczny. Pierwsza transza pomocy to 1,5 mln zł, a druga 4 mln zł na leczenie mieszkańców tego kraju – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło. Pomoc realizowana jest także ze środków przekazanych przez polski rząd.

W siedzibie Przedstawicielstwa PE w Warszawie odbyło się seminarium. Temat spotkania to „Solidarność i ochrona: polityczne obowiązki Europy wobec prześladowanych chrześcijan”.

Głos podczas debaty zabrali także: Marek Jurek, prezes Prawicy RP oraz prof. Maciej Munnich z KUL-u.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który kilka dni temu wrócił z Damaszku, podzielił się obserwacjami dotyczącymi sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

– Syryjczycy są bardzo wdzięczni, zwłaszcza za ten projekt medyczny. Pierwsza transza to było 1,5 mln zł; druga 4 mln na leczenie Syryjczyków. Ze sprzętu skorzystało 13 tys. osób. Gdyby nie ta pomoc, realizowana ze środków rządowych, nie byłoby tego. Mamy prośbę z kilkunastu miejsc w Syrii na pomoc medyczną na 700 tys. euro – podkreślił ks. prof. Waldemar Cisło.

RIRM

drukuj